发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson
! e% j# y* b' A+ i5 t* g" W" p' D; ^4 q7 q3 D4 j) w: h# R6 P
Over 8 years of piano teaching experience
, ?- t! c4 ~5 a( s  n9 年钢琴丰富教学经验* _7 W( I" K- W3 y5 V# A  n
One-on-one lesson 3 A0 @7 `' G2 K0 M" b! a
一对一课程
5 a  [1 Y9 s  j* gAlways preparing learners for music examinations
5 X6 X: P" d( K: n$ r为学生做好充分的考试准备4 m1 h9 I- S  C* t( K) j3 |0 ~' K7 S
Previous students have gone tests and got international certificates9 L* f; _- V5 u  t0 `! [
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书3 \2 B5 d1 _6 R0 e7 I1 w* T) e) t3 j
Can teach all songs from classical to pop music
" v* J1 ^' |4 a7 {" R, f8 K可教任何歌, 从古典到流行
! C7 W2 L; ?9 ~$ N# m6 I7 o; b/ _Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
2 [$ g: X% U; k1 L" }! Z9 |热情,有趣,快乐和有效率的课程
$ a7 r- T0 {- n; jFor different students use unique teaching method
( a! g: S' X5 l- g* T/ ^针对不同的学生采用不同而独特的教学方针8 U& i# S5 W8 M) S1 y" j0 v4 U; N
Can be used for elective course" g9 }, z  v, s! T3 G9 d9 R
可做选修课* A$ r" d4 r4 j& f( ^
Rates below are for individual instruction , i3 z+ O( y6 U. \3 Q5 k0 h
费用如下" j9 r- C  l1 _) }/ q+ D

. i- t3 ]1 _) ^9 V' BFee  1 2    ( B5 p: M& ^% d
Per Lesson:30minutes $15 $20   
/ c- {" R" e2 v+ CPer Lesson: 45minutes $22.5 $30   
+ V+ o2 y7 e. d+ [; j# S/ C; c! qPer Lesson: 60minutes $30 $40  
2 o/ m. _' [& M& \, SPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson
1 C+ a" h  Y/ f* _8 ^0 n
* g3 l& D9 m& s. o: V4 f  B' gOver 8 years of piano teaching experience
' j# t) P2 r1 g/ o# q! L2 ]& z  l9 年钢琴丰富教学经验
, h$ j$ c9 t' S6 }; rOne-on-one lesson   v) C: n5 x8 E! O' b  f# t
一对一课程& b! E7 ^; X! A1 F
Always preparing learners for music examinations
; A/ K- E, x4 j7 q# H为学生做好充分的考试准备
1 w# z' R6 A+ `9 E2 wPrevious students have gone tests and got international certificates2 m# r# t! R. K( |' w5 J
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
; o, s8 h2 o, ^Can teach all songs from classical to pop music
5 f' V) Z- L3 n" e可教任何歌, 从古典到流行
, H: Z8 Z+ ?/ \; A1 \8 x2 cEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons6 I3 g8 Y- Z' \- r& ~. y: |
热情,有趣,快乐和有效率的课程
$ G% R/ L$ J% J  N, sFor different students use unique teaching method
, m# z- _! \2 J: S; G针对不同的学生采用不同而独特的教学方针% @- S4 }* g. g3 q% l8 c! @2 \- V
Can be used for elective course
3 q; T* \; c1 M& p  |可做选修课( ?2 [3 |, j) ]5 b! c+ h
Rates below are for individual instruction
+ h  N2 B- A0 j7 E6 {- t$ }8 J费用如下
7 P4 j" T3 ?, d( s
4 f; Z4 g# Q/ g  C8 c1 yFee  1 2    / p! R/ d6 j5 B. z9 A
Per Lesson:30minutes $15 $20    3 f: w8 M+ s# u8 W1 T) _  y
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30   
9 t, b- h1 U' U8 p7 \Per Lesson: 60minutes $30 $40  
2 S" K4 J6 `" GPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题